Tunika granatowa

Tuniki to uniwersalny strój, który sprawdzi się w wielu sytuacjach. Wydłużony krój sprawia, że kobiety o okrągłych kształtach w prosty sposób mogą ukryć zbędne kilogramy. Alternatywa ta doskonale maskuje masywne uda oraz zbyt dużą pupę. W połączeniu z eleganckimi szpilkami podkreśli atuty kobiety oraz optycznie wydłuży nogi.

Ogólnie rzecz ujmując, tunika to wydłużona bluzka. Nie ma ściśle wyznaczonych kryteriów, którymi powinni kierować się projektanci tunik, w rzeczy samej istniej epod tym względem pełna dowolność kroju i fasonu. Zaletą wspomnianej dowolności jest to, że w sklepach można znaleźć propozycje różniące się krojem i fasonem, a także szeroko rozumianym stylem.

Tunika doskonale współgra z różnymi rozwiązaniami, począwszy od legginsów, poprzez jeansowe rurki, a na spódniczkach ołówkowych skończywszy. Można ją komponować z obuwiem sportowym, a także eleganckimi szpilkami. W praktyce oznacza to, że tunika sprawdzi się w każdej sytuacji, począwszy od zakupów, a na ważnej kolacji firmowej skończywszy.

Wychodząc na spotkanie towarzyskie warto połączyć tunikę z wygodnymi rurkami lub legginsami i dopełnić balerinami. Będzie to zestaw wygodny i efektowny jednocześnie.

Tę samą tunikę można wykorzystać podczas firmowej kolacji, nie mniej jednak w tym przypadku należy pamiętać, że niezbędny jest strój wizytowy. Inaczej rzecz ujmując, tunikę należy dopełnić eleganckimi spodniami w kant lub ciemną, ołówkową spódniczką oraz eleganckimi butami na obcasie lub szpilkami. Ważną funkcję odgrywa starannie wykonany makijaż oraz odpowiednio dobrana biżuteria.