W obecnym sezonie wśród kąpielówek męskich dominują bermudy, dopasowane spodenki oraz klasyczne kąpielówki męskie o sportowym kroju. Podczas zakupów warto wybrać modele nie tylko ładne, ale i funkcjonalne i dopasowane do sylwetki .

Bermudy posiadają szerokie nogawki do kolan lub połowy uda i uszyte są zwykle z bawełny. Można je nosić na plaży i się w nich kąpać. Zazwyczaj posiadają dodatkowy sznurek w pasie. Mimo, iż wyglądem przypominają spodenki nie są nimi i nie trzeba pod nie zakładać bielizny. Posiadają bowiem wszyte majtki wykonane z siateczki. Najczęściej w sklepach można spotkać model wzorzyste, utrzymane w stylistyce hawajskiej. Są również funkcjonalne, w połączeniu z koszulką polo lub T-shirtem sprawdzą się także podczas wycieczki po mieście. Nie są jednak polecane mężczyznom o krótkim nogach.

Męskie kąpielówki w formie spodenek wykonane są zwykle z tkaniny elastycznej. Ich fason jest lekko dopasowany do ciała. Z wyglądu przypominają bieliźniane bokserki. Posiadają krótkie i dość ciasne nogawki. Ten strój przeznaczony jest przede wszystkim dla panów o długich nogach oraz szerokich ramionach. Mogą być jednokolorowe lub wzorzyste.

Z kolei klasyczne męskie kąpielówki o sportowym kroju przypominają męskie figi. Szyte są z szybkoschnących tkanin i zwykle spotkać je można w kolorze czarnym lub granatowym. Nie mogą być one pod żadnym pozorem zbyt obcisłe i powinny zasłaniać całe pośladki. Są przeznaczone dla mężczyzn i proporcjonalnej i raczej atletycznej budowie ciała i tym, którzy chcą optycznie wydłużyć nogi. Dzięki głębokim wycięciom wydadzą się one znacznie smuklejsze.