Karnawał to czas zabawy, szaleństwa, wyszukanych strojów i masek. To czas zimowej zapusty, która rozpoczyna się w dniu Trzech Króli, a kończy w Środę Popielcową. Przez ponad miesiąc, w okresie świątecznym od 6 stycznia do 10 lutego, można bawić się i świętować zakładając maski karnawałowe, wyszukane stroje balowe i przebrania.

Bawią się dzieci i dorośli

Karnawał jest dla wszystkich. Bawią się dzieci podczas organizowanych zabaw dla najmłodszych, w szkołach, przedszkolach, salach zabaw, świetlicach, a także na imprezach organizowanych w centrach miast, galeriach. Nastolatki wybierają częściej imprezy domowe i dyskoteki, a dorośli bawią się głównie na uroczystych balach. W tym czasie królują przebrania i różnorodne maski karnawałowe, które można kupić gotowe lub przyozdobić samodzielnie piórami, cekinami i innymi elementami. To może być idealny moment na to, by rozerwać się, spędzić czas ze swoimi przyjaciółmi, odpocząć o dzieci i przygotować do Wielkiego Postu.

Z torebką na ramieniu lub walizką na kółkach

Wiele osób korzysta z oferty karnawałowej na miejscu. W każdym mieście organizowanych jest wiele ciekawych imprez. Część osób już wcześniej rezerwuje bilety i decyduje się na wyjazd w różne zakątki Polski i świata. Dla licznej grupy to czas urlopu i odpoczynku oraz okazja na to, by poznać kulturę innych miejsc. Dla niektórych marzeniem jest spokojna zabawa, dla innych szalone odkrywanie tajników obcych kultur. Spędzenie hucznego karnawału w Rio, czy w Wenecji może być niezapomnianym przeżyciem. Może warto zastanowić się, gdzie, z jakimi ludźmi i w  jaki sposób spędzimy tegoroczny karnawał?